• ROBOTYKA 2022-2023

• Przez cały rok szkolny trwały zajęcia robotyki. Uczniowie budowali i programowali roboty z klocków LEGO ESSENTIAL, a także programowali robociki PHOTON świetnie się przy tym bawiąc. Sprzęt szkoła pozyskała z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Podczas zajęć tworzyli także breloczki, które mogli później wydrukować na drukarce 3D, to również sprawiło im niemałą frajdę. Na jednych z ostatnich zajęć wydrukowaliśmy pionki do szachów, które służą do gry na stole, który został zamocowany na placu przed szkołą. Wsparcia, również na sprzęcie Laboratoriów Przyszłości, udzieliła grupa uczniów, która chodzi na zajęcia krawieckie. Wykonali oni przepiękne woreczki na pionki i figury szachowe. Teraz uczniowie podczas ciepłych dni chętnie sięgają po szachy by zagrać w plenerze. Sprzęt pozyskany w ramach projektu wspiera pracę dydaktyczno-wychowawczą szkoły, a dzieciom sprawia wiele frajdy.