• XXIV Golicka Mila - FOTO

• XXIV Golicka Mila już za nami. Mamy dwa pakiety zdjęć, które połączyły się w jeden, a wykonały je wykonały je: uczennica klasy siódmej - Kaja Mierzejewska oraz absolwentka - Nadia Stań. Miłego oglądania, dziewczyny bardzo się postarały ;-)

PS. komunikat niebawem :-)

• XXIV Golicka Mila

• Już 23 września w piatek zapraszamy do udziału w XXIV Golickiej Mili. Puchary, medale i nagrody już czekają na uczestników w 22 biegów w kategoriach od przedszkolaka do dorosłych biegaczy.

Kto jeszcze nie zdążył zapoznać się z regulaminem poniżej znajdzie link do niego oraz karty startowej.

• Cross duathtoln

• Trzech uczniów naszej szkoły, zachęconych przez panią od w-f i rodziców, wzięło udział w zawodach cross duathlonu zorganizowanych w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji 17 września. Maciej, Jan i Łukasz spisali się świetnie i w crossie rowerowym połączonym z biegiem stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. Maciej zwyciężył, Janek był drugi, a Łukasz przywiózł brązowy medal, ale za przeciwników miał prawdziwych profesjonalistów. Gratulacje chłopaki!!!

• Dzień Kropki

• 15.09 w szkole obchodzony był dzień kropki. Jak co roku wszystkie dzieci ubrane były w kolorowe kropeczki. Ale nie kolorowe ubranie jest w tym najważniejsze. Myślą przewodnia tego dnia było, aby uwierzyć w siebie , w swoje możliwości. I rozwijać talenty i pasje. Każdy jest kimś wyjątkowym i tylko od niego zależy, czy będzie czynił starania i rozwijał swoje umiejętności. Na gazetce szkolnej zawisły też kartki do wyrwania dla każdego. Można było poczynić postanowienie i dokończyć wybranym przez siebie określeniem zdanie CHCĘ BYĆ…. I KROPKA!  Dla młodszych prowadzone były zabawy ruchowe oraz dzieci wykonywały wiele wykropkowanych zadań. To  był ciekawy dzień.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 9 września cała społeczność szkolna wzięła udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami byli uczniowie klas starszych. Osoby, które uzyskały największą liczbę głosów utworzyły zarząd samorządu. Przewodniczącą została Alicja Pietrow, a w zarządzie  znaleźli się również: Karol Alicki – zastępca oraz sekretarze – Oktawia Zając i Aleksandra Żak. Do pracy w Samorządzie Uczniowskim  zgłosiło się wiele chętnych osób i wszystkie ręce do pracy są mile widziane. Opracowaliśmy już plan pracy i z wielkim zapałem zabieramy się do działania.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego – pasowanie na ucznia SP Golice

• Podczas inauguracji roku szkolnego 2022/2023 Pani Dyrektor przywitała ciepło wszystkich uczniów, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Podczas swojego przemówienia przypomniała także o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji delegacja z naszej szkoły udała się pod Pomnik Ofiar Niemieckiego Obozu Pracy w Świecku, gdzie uczciła również pamięć ofiar tego miejsca. Wszyscy uczniowie oraz zebrani rodzice po uroczystym apelu udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Tam zostały omówione najważniejsze regulaminy i poczyniono wspólne ustalenia na nowy rok szkolny. Chętni uczniowie oraz pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, która w tym roku odprawiona była w niedzielę 4 września.