• Podróż w kosmos w magicznej kopule

• 14 lutego wszyscy uczniowie i przedszkolaki wybrali się w magiczną podróż. W kopule ustawionej w sali gimnastycznej obejrzeli leżąc filmy o Układzie Słonecznym i podboju kosmosu. Wszyscy – niezależnie od wieku – wychodzili pod wielkim wrażeniem.

• Koncert "Muzyczne pejzaże - czyli z muzyką dookoła świata"

• 14 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszym w nowym półroczu koncercie filharmonii. Podczas koncertu, którego tytuł to "Muzyczne pejzaże - czyli z muzyką dookoła świata", dzieci odkrywały wspólnie jak barwna może być muzyczna podróż przez świat. Nie opuszczając murów szkoły mieliśmy możliwość odwiedzić Hiszpanię, następnie udaliśmy się do Włoch dzięki pieśniom neapolitańskim, kolejno zwiedziliśmy austriackie Alpy poprzez Bauern Waltz z tamtejszej, wiejskiej chaty, a dalej wsiedliśmy do wierszowanej "Lokomotywy" Juliana Tuwima, by kontynuować nietuzinkową podróż muzyczną, jednak już z dala od Europy. Ostatecznie wylądowaliśmy na Karaibach, skąd potem powróciliśmy ku brytyjskim wybrzeżom. Serdecznie dziękujemy artystom za występ.

• Dzień Seniora - galeria autorstwa Kai z klasy 7

• 27 lutego, po długim okresie pandemii, nauki zdalnej oraz odizolowania udało nam się zorganizować wspaniałe spotkanie połączone z serdecznymi życzeniami dla najstarszych członków rodzin naszych uczniów. Program artystyczny obejmował zarówno śpiew, taniec, recytację jak i grę aktorską.

Dzieci jak zawsze wykazały się ogromnym zaangażowaniem wkładając w występy wszystkie swoje emocje i całe serca. Seniorzy mogli podziwiać pantomimę pt. „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu przedszkolaków,  szalony pokaz mody klasy trzeciej, interpretację sceniczną utworu Juliana Tuwima „Rzepka” klasy szóstej. Klasa czwarta natomiast zaskoczyła widzów muzycznym programem „Twoja twarz brzmi znajomo”, w trakcie którego uczniowie wcielili się w postacie znanych artystów: Anny Jasntar, Zenka Martyniuka, zespołów Vox i Lady Pank. Na scenie pojawili się również aktorzy koła teatralnego „Maskarada” z przedstawieniem kabaretowym „Ciocia Gisell w Golicach”. Wszystkie pokazy artystyczne wywołały szczere uśmiechy na twarzach zaproszonych gości oraz zostały nagrodzone gromkimi brawami.

• Apel podsumowujący pierwsze półrocze

• 27 stycznia Pani Dyrektor zorganizowała uroczysty apel, na którym podsumowała pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/2023. Okazało się, że w młodszych klasach na wyróżnienie zasłużyli wszyscy za wytężoną i systematyczną pracę. W klasach 4-8 średnią powyżej 4,5 uzyskało osiemnaście osób: w klasie 4: Maciej Kwieciński,. Ksawery Januszewski, Filip Pieczątkiewicz, Marcel Matuszewski, Laura Pietrow i Jan Sibilski, w klasie szóstej: Hanna Zaremba, Łukasz Zbrożek, Damian Wasilewski, Weronika Cyganek, Zuzanna Wąsowicz i Sara Borula, w klasie siódmej: Oskar Gołaszewski, Aleksandra Żak, Bartosz Grześkowiak i Kaja Mierzejewska, a w klasie ósmej Aleksandra Stań i Maja Walczak. Gratulacje i liczymy, że na zakończenie roku szkolnego będzie więcej wyróżnionych.

• Bal karnawałowy w klasach 1-3

• Uczniowie klas młodszych 20 stycznia uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Wszyscy przygotowali znakomite stroje, że trudno było niektórych uczniów rozpoznać. Podczas balu odbyły się tańce, zabawy ruchowe przy muzyce oraz inne radosne konkurencje, Dzieci świetnie bawiły przy zabawie „Wycieczka do zoo” oraz w ”Tunelu przyjaźni”. Na zakończenie każdy nadmuchał sobie balonika i do woli można było bezpiecznie z nim pohasać. To były znakomicie i wesoło spędzone dwie godziny.

• Zajęcia z pierwszej pomocy ze strażakiem-ratownikiem w klasie 8

• 16 stycznia w ramach realizacji materiału z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa uczniowie klasy ósmej mogli w praktyce i pod okiem fachowca przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Pan kapitan Dawid Wieczorek najpierw omówił teorię i pokazał osobiście jak postępować w sytuacjach zagrożeń, a następnie przekonał uczniów, że najlepiej nauczą się i nabiorą odwagi do niesienia pomocy, gdy poćwiczą osobiście. Ósmoklasiści z dużym zaangażowaniem wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową. Oby nigdy nie musieli korzystać ze zdobytych tego dnia umiejętności.

• Matematyczny kalendarz - wyniki

• Podsumowanie Matematycznego Kalendarza Adwentowego: 16 zadań, 228 poprawnych odpowiedzi, 54 uczestników (71%), 8 anonimów. Zwycięzcy:
            Klasa I-III: I miejsce - Jakub Kowalewski klasa 2; II miejsce – Leon Żak klasa 1 i
            Wojciech Krajewski klasa 3; wyróżnienie - Klaudia Syktus klasa 1, Olga Żenowska klasa 2, Julia Zbrożek, Kacper Kaczmarek, Antoni Bobkiewicz – klasa 3. Klasy IV-VIII – II miejsce: Maciej Kwieciński klasa 4, Bartosz Grześkowiak i Aleksandra Żak klasa 7, Aleksandra Stań klasa 8; wyróżnienie: Oskar Gołaszewski, Paulina Smolińska klasa 7, Mikołaj Stań, Mariusz Mazurek, Karol Alicki klasa 8. Gratulujemy!

• Przedstawienie klasy 7 – „Opowieść wigilijna”

• Omawianie lektury obowiązkowej wcale nie musi być nudne. Przekonała się o tym klasa 7, angażując się w projekt z języka polskiego „Opowieść wigilijna”. Zadaniem siódmoklasistów było wcielenie się w role poszczególnych bohaterów opowiadania. Uczniowie samodzielnie przygotowali inscenizację oraz potrzebne do niej stroje i rekwizyty. Nawet najbardziej nieśmiali mieli swój wkład w projekt i wszyscy zostali nagrodzeni wysokimi ocenami.