• Robotyka - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • Przez cały rok szkolny trwały zajęcia robotyki. Uczniowie budowali i programowali roboty z klocków LEGO ESSENTIAL, a także programowali robociki PHOTON świetnie się przy tym bawiąc. Sprzęt szkoła pozyskała z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Podczas zajęć tworzyli także breloczki, które mogli później wydrukować na drukarce 3D, to również sprawiło im niemałą frajdę. Na jednych z ostatnich zajęć wydrukowaliśmy pionki do szachów, które służą do gry na stole, który został zamocowany na placu przed szkołą. Wsparcia, również na sprzęcie Laboratoriów Przyszłości, udzieliła grupa uczniów, która chodzi na zajęcia krawieckie. Wykonali oni przepiękne woreczki na pionki i figury szachowe. Teraz uczniowie podczas ciepłych dni chętnie sięgają po szachy by zagrać w plenerze. Sprzęt pozyskany w ramach projektu wspiera pracę dydaktyczno-wychowawczą szkoły, a dzieciom sprawia wiele frajdy.

          • Adopcja rowerów

          • Czwartaki wzięły w tym roku pod opiekę szkolne składaki. W maju miały za zadanie przygotować rowery do użytku, czyli wyczyścić, napompować, nasmarować, ewentualnie doposażyć. Wszyscy spisali się znakomicie i w nagrodę mogli nadać swoim jeżdżącym sprzętom swoje nazwy. Więc mamy w tym roku: Bambika, Porsche, Hallanda, Mekambe, Warlooka, Jabłuszko i Bugatti. Sprawne rowery, to sprawnie przeprowadzone lekcje przygotowań, a następnie egzamin na pierwsze prawo jazdy czyli kartę rowerową.

          • Ósmoklasiści napisali egzaminy

          • W tym roku egzaminy ósmoklasisty odbyły się w dniach 23-25 maja.  Egzamin składał się z trzech części: języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Uczniowie dzielnie przebrnęli przez kolejne testy, pokonali stres i przelali na arkusze zdobytą wiedzę. Z każdej próby wychodzili z przekonaniem, że z pewnością będzie lepiej niż na próbnych. Trzymamy zatem mocno kciuki, czekając na wyniki, które niestety dopiero w lipcu.

          • Koncert "Bandura, sopiłka i drewniane łyżki - o muzyce ukraińskiej"

          • Co to jest bandura? A co to jest sopiłka? Do czego prócz jedzenia służą drewniane łyżki? Za nami kolejny z koncertów przygotowanych przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Tym razem uczniowie miały okazję posłuchać muzyki naszych wschodnich sąsiadów. Tytuł koncertu: "Bandura, sopiłka i drewniane łyżki - o muzyce ukraińskiej". Prowadzący koncert, przeplatał muzyczne opowieści legendą związaną ze stolicą Ukrainy – Kijowem.

          • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM

          • 11 maja 2023 roku odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasistów. W naszej szkole wszyscy uczniowie klasy trzeciej wzięli w nim udział. Były testy z języka polskiego, matematyki i przyrody. Podstawowym celem sprawdzianu było dostarczenie szkołom informacji wzbogacających wiedzę na temat poziomu wiadomości i umiejętności poszczególnych uczniów oraz całych zespołów klasowych kończących I etap edukacji. Wyniki badania będą udostępnione na początku czerwca. Udział w badaniu jest traktowany jako szansa na wzbogacenie wiedzy o uczniach, na dostrzeżenie ich potencjału oraz na skorzystanie z sugestii, w jaki sposób wykorzystać go dla rzeczywistego rozwijania umiejętności dzieci.

          • Etap Powiatowy oraz Finał Wojewódzki Konkursu Fotograficznego PRO ARTE

          • Kolejny rok z rzędu (trzeci raz) Kaja Mierzejewska wzięła udział w eliminacjach powiatowych Konkursu Fotograficznego PRO ARTE i awansowała do Finału Wojewódzkiego tych zmagań. 17 maja w Zielonej Górze Kaja przez dwie godziny pracowała, by zrobić jak najlepsze zdjęcia na temat „Blisko, bliżej, jeszcze bliżej…” Tym razem nie udało się zdobyć nagrody, ale sam udział jest sporym wyróżnieniem. Gratulacje!

            W galerii można zobaczyć m.in. fotki konkursowe z etapu wojewódzkiego.

          • Otwarte Mistrzostwa Słubic w lekkiej atletyce

          • W Otwartych Mistrzostwach Słubic w lekkiej atletyce 11 maja wzięła udział duża grupa 25 uczniów. Wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2012 i młodsi, roczniki 2010-2011 i 2008-2009.

            Wśród najmłodszych najlepiej spisał się Janek Sibilski, który zajął 2 miejsce na 60m oraz 3 w skoku w dal, w drugiej kategorii czworo uczniów stawało na podium: Ola Żak wygrała skok w dal i rzut piłką palantową, Sara Borula była trzecia na 60m i w skoku w dal, Bartek Staszak wygrał skok wzwyż, był 2 w pchnięciu kulą i trzeci w skoku w dal, a Fabian Stań wygrał pchnięcie kulą i był 2 w rzucie dyskiem. Wśród najstarszych, jak zwykle, Maja Walczak była bezkonkurencyjne w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, Karol Alicki był 3 w skoku wzwyż, Alicja Pietrow 3 w skoku w dal, a Mikołaj Stań uplasował się tuż za podium w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Gratulacje dla wszystkich! Najlepsi będą reprezentować szkołę w zawodach wojewódzkich.

          • Mistrzostwa Powiatu w trójboju i czwórboju

          • Cztery reprezentacje naszej szkoły wzięły udział w zmaganiach trójboju i czwórboju. Chłopcy i dziewczęta bardzo starali się, by wypaść jak najlepiej, było nawet widać mały element wewnętrznej rywalizacji. Okazało się, że w tym roku było mało drużyn z innych szkół i wszystkie nasze znalazły się na podium, choć nie na pierwszym miejscu. W naszych drużynach na wyróżnienie zasłużyli: dziewczęta – trójbój – Martyna Baranowska i Julia Zbrożek – czwórbój – Ola Żak i Sara Borula, chłopcy – trójbój – Janek Sibilski, czwórbój – Bartosz Staszak. Gratulacje!

          • Przedszkolaki z przedstawieniem w Gorzowie

          • W ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych „Roztańczone stópki” wzięliśmy udział w „Lubuskim Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych”, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim. Tematem przewodnim przeglądu był motyw zwierzęcy w literaturze dziecięcej. Dziewczynki miały okazję zaprezentować bajkę „Brzydkie kaczątko” oraz wystąpić na prawdziwej scenie. Było to cenne doświadczenie. Gra aktorska wzbudziła wśród publiczności duży podziw, która z ogromnym zainteresowaniem oglądała całe przedstawienie. Serdecznie dziękuję Rodzicom za udzieloną pomoc oraz dla P. Izy Muchy za przygotowanie dekoracji - Reżyser.

          • Wycieczka rowerowa klas VI-VII

          • Wyzwanie z ubiegłego roku (wycieczka 40km) podjęło pół klasy szóstej – wspólnie z klasami 7-8 wybrali się na wycieczkę rowerową do Słubic (klasa ósma w 100% - BRAWO). 20 kilometrów w jedną stronę w malowniczych okolicznościach przyrody wszyscy pokonali z uśmiechem i wielka przyjemnością, by posilić się sałatką w wiadomej restauracji. BRAWO!

          • Akademia majowa

          • Przed długim weekendem majowym zawsze odbywa się w naszej szkole uroczysta akademia. Tym razem wypadła 28 kwietnia. Tego dnia wszyscy ubierają się do szkoły w stroje galowe i pięknie prezentują się podczas okolicznościowego apelu. Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Uchwalenia Konstytucji 3-majowej skłaniają do historycznej zadumy. Nie zabrakło więc patriotycznych wierszy i piosenek, a wszyscy od przedszkolaka do ósmoklasisty zaprezentowali się wspaniale.

          • Dzień Eksperymentów

          • 27 kwietnia w naszej szkole Panie Marzena i Halina zorganizowały Dzień Eksperymentów Przyrodniczych. Całą społecznością zebraliśmy się w Sali gimnastycznej, gdzie czekały na nas stoiska z przygotowanymi materiałami do badań.  Panie kolejno prosiły asystentów do wykonania poszczególnych eksperymentów. Można było zaobserwować na własne oczy zjawisko elektryzowania się ciał, krążenie wody w przyrodzie, rozszerzalność temperaturową substancji, unoszenie się ciepłego powietrza, pompowanie balonów powstającym dwutlenkiem węgla, zaobserwować balony-odrzutowce, zamknąć szklankę wody zwykłą kartką, namalować wodny obraz kolorowymi cukierkami, sprawdzić, ze mydło odgania brud z rączek, stworzyć czarnego smoka, zaobserwować zjawisko dyfuzji i jeszcze wiele innych. To były wyjątkowe dwie godziny lekcyjne.

          • Gminne Kunowickie Wyścigi Rzędów

          • 26 kwietnia reprezentacja szkoły wzięła udział w pierwszej edycji Gminnych Kunowickich Wyścigów Rzędów. Dziewczynka i chłopiec z klas od 1 do 6 startowali m. in.: w biegu z przewrotem, biegu w workach czy drużynowym torze przeszkód. Wszyscy spisali się bardzo dzielnie i pozwoliło to na zajęcie szóstego miejsca. Gratulacje!

          • Wycieczka rowerowa czwartaków

          • 20 kwietnia uczniowie klasy 4 wybrali się na swoją pierwszą prawdziwą wycieczkę rowerową. Po sprawdzeniu sprawności rowerów, wystartowali ze szkoły. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała, na szczęście przestało padać kolka chwil przed wyjazdem. Jednak trasa obfitowała w kałuże i błoto, więc rodzice otrzymali od wychowawcy informację, że tego dnia przyświeca nam również hasło: „brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci” :-D.

            Po godzince podróży dotarliśmy pod wiatkę nad Odrą, na wysokości polskiej Kolonii Lubusz z malowniczym widokiem na niemiecką miejscowość Lebus. 11 km w nogach, a nikt nie był zmęczony. Ale przed czwartakami był jeszcze powrót. Okazało się, że nie wszystkie rowery są tak sprawne, na jakie wyglądały przed wyjazdem i trzeba było nieco pokombinować z wymianami. Ale uczniowie klasy czwartej okazali się bardzo koleżeńscy i wymieniali się rowerami przez całe 10 km powrotnej trasy. Wszyscy dzielnie wrócili do Golic, a niektórzy nawet podjechali na szczyt golickiej górki. Brawa dla wszystkich! To była bardzo udana wycieczka.

          • Koncert

          • 27 kwietnia odbył się kolejny koncert Lubuskiego Biura Koncertowego z Zielonej Góry w ramach projektu „W krainie pani Muzyki” pt. „Legenda o Laurinie i ogrodzie różanym”. Piękna opowieść i muzyka Tyrolu wprowadziły słuchaczy w rejony górskie Austrii, Włoch, Szwajcarii i Niemiec. Uczniowie podziwiali muzykę graną na skrzypcach, klarnecie, okarynie, tradycyjnym tyrolskim flecie i gitarze elektrycznej, która wprowadziła nas radosny nastrój.

          • Wiatromierz

          • Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie klasy II własnoręcznie przygotowali wiatromierze. Następnie przy pomocy kompasów sprawdzali kierunki wiatru.

          • Konkurs Wielkanocny

          • W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „na najładniejszą pisankę, kraszankę i koszyczek wielkanocny”, który się odbył w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy. Julia Krzyżanowska z klasy II zajęła I miejsce, Michał Maczulis z klasy II zajął III miejsce oraz Jakub Szaniawski z oddziału przedszkolnego zdobył wyróżnienie. Laureaci konkursu zostali zaproszeni 05.04.2023 na Śniadanko Wielkanocne i w tym dniu Pani Dyrektor GOK Małgorzata Gniewczyńska wręczyła nagrody.  Gratulujemy zwycięzcom ciekawych pomysłów.

          • Konkurs ekologiczny „Eko-zabawa”

          • Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny „Eko- zabawa”. Konkurs miał na celu zachęcić uczniów do powtórnego wykorzystywania tworzyw sztucznych, a tym samym dbać o nasze środowisko. Jak zawsze uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

          • Drogowe koło fortuny

          • Podczas lekcji techniki uczniowie klasy IV wykonywali drogowe koła fortuny. Praca miała na celu podsumować ich wiadomości o ruchu drogowym. Po zakończonej pracy uczniowie wykorzystując swoje koła zagrali w grupach w gry. Odpowiadając na pytania, świetnie się bawili.

          • Mistrz Ortografii – szkolny konkurs ortograficzny

          • Dnia 20 kwietnia chętni uczniowie klas 4-8 zmierzyli się w pojedynku ortograficznym. W szkolnym konkursie wzięło udział czternaścioro uczniów. Mistrzem ortografii został Oskar Gołaszewski, drugie miejsce zdobyła Maja Walczak, a trzecie miejsce wywalczyły Aleksandra Stań oraz Alicja Pietrow. Gratulujemy!

    brak danych