• Taneczne sukcesy Aleksandry

          • I jeszcze jeden sukces z Żar. Nawet w przedszkolu mamy już tancerki na najwyższym poziomie. Aleksandra Żyła z zerówki zajęła ze swoją grupą Ginger Mini pierwsze miejsce w kategorii Hip-hop 6-7 lat. Gratulacje!

          • Taneczne sukcesy Asi

          • Okazuje się, że taneczne sukcesy odnosi także Joanna Zbrożek. Asia ćwiczy w młodszej grupie wiekowej szkoły tańca Ginger i w turnieju w Żarach zajęła miejsce 1. Kolejny turniej już przed nią. Brawo Asia!

          • Taneczne sukcesy Sary

          • Nasi uczniowie uczestniczą w wielu zajęciach pozaszkolnych. Odnoszą w nich również sukcesy. Jedna z nich – Sara Borula 13 kwietnia wraz ze swoją grupą taneczną Ginger Juniors brała udział w Ogólnopolskim Festiwalu Open Dance Challenge w Żarach. W festiwalu brały udział 232 prezentacje i 30 zespołów z całej Polski. Grupa Sary zajęła 3 miejsce w kategorii Hip-hop show 12-14 lat. Ogromne brawa dla Sary i jej grupy za mega emocje, wysiłek i zaangażowanie. Już w sobotę 20.04.2024 r. przed Sarą następny turniej - V Ogólnopolski Festiwal Tańca Babimost Dance Show 2024, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

          • Etap Powiatowy Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”

          • 10 kwietnia odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".  Naszą szkołę reprezentowali: Kaja Mierzejewska, Michał Kuśmierek, Kacper Kaczmarek i Julia Zbrożek oraz absolwentka Maja Walczak. Wszyscy spisali się znakomicie i aż troje z nich awansowało do etapu wojewódzkiego! Są to: Michał, Kaja w kategorii klas 5-8 i Kacper w kategorii klas 1-4. Eliminacje wojewódzkie 26 kwietnia w Słubicach. GRATULACJE i życzymy powodzenia!

          • Już jest!!! W końcu to mamy!!!

          • W piątek 22 marca w Szkole Podstawowej w Golicach, nastąpiło oficjalne otwarcie Kącika S-pokoju. Inauguracja zaczęła się od przecięcia wstęgi przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - Kaję Mierzejewską, Panią Dyrektor - Teresę Wieczorek-Kudryk, a także Panią pedagog - Marzenę Januszewską.

            Wszyscy uczniowie niecierpliwie czekali na możliwość skorzystania z kącika. Uczniowie klas 1-8 są bardzo zadowoleni z pomysłu, który został zrealizowany.  Warto podkreślić, że pomysłodawcą kącika była Pani Dyrektor, która zauważyła potrzebę stworzenia miejsca wypoczynku i relaksu dla uczniów naszej szkoły. Pomysł udało się zrealizować dzięki naszym kiermaszom bożonarodzeniowym, które zostały zorganizowane przez uczniów wraz z Radą Rodziców, za co bardzo dziękujemy. Wszyscy są zadowoleni, że udało się zrealizować ten pomysł. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Joanny Puczyńskiej i Sabiny Zbrożek za uszycie i wypełnienie miękkich pufek siedziskowych oraz do pana Marka Januszewskiego za barierkę i piękny napis.

          • Rejonowy Turniej BRD

          • Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dawid Wasilewski, Jakub Januszewski, Bartosz Staszak, Bartosz Grześkowiak, Paulina Smolińska wzięła udział w Rejonowym etapie Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Dzielnie wypełnili test składający się z 30 bardzo trudnych pytań i z niecierpliwością czekają na wyniki.

          • Wielkanoc tuż, tuż...

          • Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie klasy 3 utrwalali swoje umiejętności podczas gry terenowej. Ich zadaniem było odpowiedzieć w grupach na wszystkie zadane pytania. Tym sposobem zbierali swoje słodkie przekąski w postaci jajek czekoladowych. Ważna była współpraca w grupie, ich zdobyta wiedza oraz fajna zabawa. Poradzili sobie rewelacyjnie!

          • Wycieczka klas starszych – przedstawienia „Dzieci sieci” i „Hejter”

          • 7 marca klasy 4-8 wybrały się na przedstawienia Teatru Profilaktycznego z Wrocławia. Młodsza grupa, oprócz sztuki "Dzieci sieci", zwiedziła Komendę Powiatową Policji. Starsi uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. "Hejter", a także udali się do CKZiU, co być może przyczyni się do wybrania dalszej drogi kształcenia. Na koniec wycieczki wszyscy uczniowie posilili się w ulubionej restauracji.

          • Etap rejonowy konkursów przedmiotowych

          • Sześcioro uczniów naszej szkoły udało się w tym roku zakwalifikować do rejonowego etapu konkursów przedmiotowych. Byli to: Hanna Zaremba - język polski; Kaja Mierzejewska, Oskar Gołaszewski, Hanna Adamkiewicz i Zuzanna Wąsowicz - język angielski oraz Dawid Wasilewski - język niemiecki. Wszyscy bardzo sumiennie przygotowywali się do udziału w konkursach, jednak sztuka awansu powiodła się tylko utalentowanej polonistce – Hani. Gratulacje i powodzenia na etapie wojewódzkim!

          • „Ptasie trele” – wyróżnienie Hani

          • 20 marca w Bibliotece Miejskiej w Słubicach odbył się XXI Gminny Przegląd Wiersza PRASIE TRELE pt. ”Aktywni i zdrowi na wiosnę gotowi” Nasze przedszkole dumnie reprezentowała Hania Lamorska z wierszem „Dla każdego  coś zdrowego” S. Karaszewskiego. Hania cudownie poradziła  sobie na scenie i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

          • Gminny etap konkursu OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

          • Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kacper Kaczmarek i Julia Zbrożek – młodsza kategoria oraz  Michał Kuśmierek i Kaja Mierzejewska – starsza kategoria wzięła udział w gminnym etapie konkursu OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. Druh Dawid Wieczorek z golickiej OSP tak doskonale przygotował podopiecznych, że w komplecie awansowali do etapu powiatowego. Michał i Kacper zajęli miejsce pierwsze, a Kaja i Julia miejsce drugie. Gratulacje i powodzenia!

          • Zajęcia z Fundacją Dziupla

          • Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Przyroda budzi się do życia. Korzystając ze słonecznej aury dzieci z przedszkola wybrały się na spacer w ramach zajęć przyrodniczych z Fundacją DZIUPLA w poszukiwaniu oznak wiosny. Dzieci miały za zadanie odszukać poszczególne oznaki, które zawarte były na  kartach prac. Wszystko udało się odnaleźć! Spacer należy zaliczyć do bardzo udanych!

          • Palmy – klasa 2

          • Uczniowie klasy drugiej podczas zajęć edukacyjnych wykonali  wspólnie z wychowawcą palmy Wielkanocne. Każdy solidnie przygotował się do zajęć przynosząc sztuczne lub bibułkowe kwiaty, bazie, pióropusze trzciny wodnej, bukszpan, kolorowe wstążki. Wykonanie palmy to nie takie proste zadanie, dzieci musiał się nieźle natrudzić aby wykonać kolorową ozdobę świąteczną. Efekt końcowy był dużym zaskoczeniem,  okazało się, że każda palma jest piękna, kolorowa a co najważniejsze, wykonana samodzielnie.

          • Gra „terenowa” z okazji pierwszego dnia wiosny

          • Deszczowo przywitała nas wiosna w tym roku… Wszyscy czekali na zaplanowaną w terenie grę z zadaniami i poszukiwaniem skarbu. Niestety, trzeba ją było zorganizować pod dachem. Grupy stanęły jednak na wysokości zadania i poszukiwawcze wykonały wszystkie zaplanowane misje w klasach i sali gimnastycznej, a następnie odszukały ukryty skarb i odszyfrowali kłódeczki. Zabawa była przednia. Oczywiście po zakończeniu zabawy wyszło piękne słońce, dzięki czemu przynajmniej ognisko z kiełbaskami udało się wyśmienicie.

          • Konkurs matematyczny KANGUR

          • W czwartek, 21 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Kangur Matematyczny. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin oraz Kadet. Każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci tangramu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

          • 21 marca kojarzy nam się z pierwszym dniem wiosny, ale w tym dniu także przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

            Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Ten dzień ma być świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe. Z tej okazji w naszej szkole wraz z obchodami pierwszego dnia wiosny, cała społeczność szkolna miała ubrane kolorowe skarpetki ubrane „nie do pary”. Dodatkowym akcentem było zawieszanie skarpetek nie mających pary na sznurze przed szkołą. Nasza społeczność w ten sposób chciała okazać wsparcie i solidarność dla osób z Zespołem Downa.

          • Zajęcia ekologiczne „Spotkanie edukacyjne ze Słubicka wodą”

          • 14 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie ekologiczne pt. „Spotkanie edukacyjne ze Słubicka wodą" realizowane przez Zakład Usług Wodno- Ściekowych w Słubicach. Tematem przewodnim była woda. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób woda trafia do naszych kranów oraz w jaki sposób zostaje oczyszczana i zdatna do spożycia. Ponadto dowiedzieliśmy się, jak my możemy dbać o własną kanalizację. Panie prowadzące uwrażliwiały dzieci, aby nie wrzucały do toalety (poza papierem toaletowym) innych, trudno rozkładających się środków higienicznych. Na zakończenie było troszkę zabawy z puzzlami, a na koniec otrzymaliśmy drobne upominki. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i liczymy na więcej.

          • Szkolny etap konkursu OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

          • 1 marca, jak co roku mniej więcej o tej porze, odwiedził nas druh Dawid Wieczorek z OSP Golice, który poprowadził zajęcia przygotowujące uczniów  do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Chętni uczniowie z uwagą wysłuchali prezentacji, a następnie pan Dawid przeprowadził etap szkolny konkursu. Bardzo trudny test, pisany w dwóch kategoriach – klasa 4 i młodsi oraz klasy 5-8, najlepiej napisali: Kacper Kaczmarek i Julia Zbrożek w pierwszej kategorii oraz Michał Kuśmierek i Kaja Mierzejewska w drugiej. Te cztery osoby będą reprezentowały naszą szkołę na etapie gminnym. Gratulacje!

          • Koncert "na roboczo"

          • 6 marca odbył się w naszej szkole kolejny koncert z cyklu ,,W krainie Pani Muzyki” zatytułowany „Muzyczny galimatias-czyli grające rury, piły i patelnie”. Cóż to było za zdziwienie, kiedy uczniowie i przedszkolaki zobaczyli „ekipę remontową”. Była to wyjątkowo muzykalna ekipa ze znanymi już dzieciom instrumentami tylko w nieco innym wydaniu. Wszystko wykonane było z elementów budowlanych i sprzętów gospodarstwa domowego. Był grający szpadel, patelnia, rury, rurki, dmuchana piłka grająca niczym dudy, piła wdzięcznie się wyginająca i pięknie brzmiąca. Okazuje się, że muzyka grana na takich instrumentach też może być ciekawa.

    brak danych